Masaż tantryczny w Poznaniu. Praca z energią. Tantra. Duchowość

Sensual Massage

Masaż tantryczny w Poznaniu. Praca z energią. Twoje miejsce zapomnienia.

Yab-Yum: pozycja tantryczna

Yab-Yum: pozycja tantryczna

Wpisanie słowa „tantra” w obrazach Google zaowocuje zobaczeniem pewnej pozycji, w której siedzą Bóg i Bogini. Są to zazwyczaj zdjęcia posągów czy figurek, dwie postacie splecione ciałami. To jest właśnie pozycja tantryczna Yab-Yum. Jest to postawa widywana w starożytnych dziełach sztuki, ale też możesz tego doświadczyć na warsztatach tantrycznych, jak również na masażu tantrycznym dla Par.

Czym jest Yab-Yum?

Yab-Yum jest symbolem boskiego zjednoczenia. Jest to postawa, w której kobieta i mężczyzna są zjednoczeni między Niebem a Ziemią. Jest to również pozycja medytacyjna.

„Yab Yum” to tybetański termin oznaczający „ojciec-matka” W tantrze tybetańskiej chodzi o zjednoczenie mądrości i współczucia. W indyjskiej tantrze chodzi o męskość – jako biernego medytującego – z kobiecością – jako tańczącą śakti na kolanach. Czystą świadomość spotykającą się z czystą energią.

A na poziomie metafizycznym Yab-Yum reprezentuje połączenie form dualistycznych w celu osiągnięcia transcendencji. Innymi słowy, kiedy w miłości łączymy pozorne przeciwieństwa, możemy wejść w stan poza normalną świadomością: stan jedności, lub stan świadomości jedności. Kim jesteśmy poza nazwą i formą. To jest ostateczny cel tantry.

Pozycja pionowa w Yab-Yum

Praktykujący medytujący wiedzą, że siedzenie w pozycji pionowej oznacza wyrównanie swojej czakry korony z Niebem, a czakry korzenia z Ziemią. Daje to medytującemu poczucie swego miejsca między Niebem, a Ziemią.

W tantrze Ziemia jest boską kobiecą energią (Matka Ziemia), a Niebo jest boską męską energią (Ojciec Niebieski). Każdy doświadczony medytujący powie Ci, że medytowanie w pozycji leżącej to nie to samo, co siedzenie prosto. Oświecenie zawsze odbywa się w pozycji pionowej. Stąd inne posągi bóstw będą najczęściej w pozycji siedzącej.

Tak więc Yab-Yum, często uważany za postawę miłosną, jest w rzeczywistości ostateczną postawą do medytacji tantrycznej dla pary.

Używanie Yab-Yum

Para może siedzieć w Yab-Yum i medytować nad przepływem energii przez ich ciała. Nie tylko może płynąć biegunowość Niebo-Ziemia, ale także układy energetyczne pary są wyrównane. Ich czakry, czyli wiry energetyczne, są połączone.

Ponieważ chodzi o medytację nad energią, Yab-Yum można wykonywać z ubraniem i nadal jest bardzo skuteczny. Jednak niektóre pary decydują się na użycie Yab-Yum w ramach uprawiania miłości i medytacji. Czakry korzenia mogą być fizycznie połączone z lingamem wewnątrz yoni (to tantryczne określenie „penisa w pochwie”). Wtedy istnieje połączenie seksualne, a jednocześnie para jest otwarta aż do czakr korony, umożliwiając im kierowanie energii z aktu seksualnego do ducha/istnienia.

Para może wejść od początku do Yab-Yum i tam medytować. Ale mogą również przyjąć tę postawę pod koniec sesji miłosnej. Używając najpierw innych pozycji seksualnych, mogą przenieść więcej energii, a następnie wejść do Yab-Yum na końcu, aby wysublimować energie na bardziej wyrafinowane poziomy. Postawę tę można łączyć z innymi technikami, takimi jak tantryczny oddech, lub narzędzia medytacyjne.

Paradoks Yab-Yum

Coś, co czyni Yab-Yum wyjątkowym, to naprawdę połączenie seksu i duchowości. To naprawdę łączy uprawianie miłości z medytacją. Tak więc Yab-Yum jest esencją Tantry. To symbol, to praktyka. Niektórzy decydują się siedzieć w tej pozie, inni używają posągu lub obrazu do kontemplacji lub medytacji.

Widok Yab-Yum może być bardzo zaskakujący dla współczesnych ludzi. W świecie nadmiernie pobudzonych obrazów seksualnych, pornografii i mediów, bycie świadkiem jedności w spokoju i ciszy może być paradoksem dla tak uwarunkowanego umysłu.

Jeśli dwoje całkowicie ubranych ludzi siedzi razem w Yab-Yum, nie jest to dosadne ani nielegalne, nie jest to niesmaczne, czy brudne, ale jest to zaskakujące, jest to paradoks.

Ludzie są tak przyzwyczajeni do tego, że seks jest cieniem, tabu, że zobaczenie go w jego niewinności i medytacyjnym świetle jest szokiem dla uwarunkowanego umysłu.

Pozycja tantryczna Yab-Yum

Jak wprowadzić Yab-Yum do swojego życia?

Możesz kupić atrakcyjny obraz Yab-Yum do kontemplacji, a nawet piękny posąg. Usiądź 10 do 20 minut wpatrując się w obraz i obserwuj każdą energię, która przepływa przez Twoje ciało. Oddychaj głęboko, aby energia mogła swobodnie płynąć. Następnie zamknij oczy i skieruj energię w górę kręgosłupa do czakry korony i obserwuj, jak energia gromadzi się w koronie.

Jeśli masz partnera, może zasugeruj, abyście razem medytowali w tej pozie. Po prostu usiądźcie w Yab-Yum, oddychajcie głęboko (wdech nosem, wydech ustami). Oddychajcie aż do genitaliów, inaczej energia nie może się poruszać. Zamknij oczy i obserwuj przepływ energii, który możesz poczuć w swoim ciele. Możesz nawet mówić do siebie „zauważam mrowienie za kością łonową”, „zauważam ciepło w kości krzyżowej”, zauważam pulsację nad pępkiem”… i tak dalej. Staraj się nie osądzać ani nie nazywać swoich odczuć, ale opisz je bezpośrednio, tak jakbyś chciał/a opisać kwiat niewidomemu.

Zakończ medytację dotykając się czołami.

Taką bliskość, intymność możecie wytworzyć w ubraniach, lub nago, sami doskonale wiecie, jak Wam bardziej pasuje.

Przeprowadzam taką medytację na masażu tantrycznym dla Par. Pokażę Wam również jak możecie wykonywać ją w domu.

Czujesz, że to dla Ciebie? Potrzebujesz takich praktyk dla Par? Wejdź tutaj –> Masaż dla Par i napisz do mnie: kontakt.

Dbaj o siebie

Z Miłością

Jess Hatti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *