Masaż tantryczny w Poznaniu. Praca z energią. Tantra. Duchowość

Sensual Massage

Masaż tantryczny w Poznaniu. Praca z energią. Twoje miejsce zapomnienia.

Powrót do Naszych ciał

Powrót do Naszych ciał

Jako istoty ludzkie składamy się z tak wielu rzeczy…
Nasze dusze
Nasze pola energetyczne
Nasze umysły
Nasze wspomnienia i historie
Nasze pragnienia, marzenia i lęki
I NASZE CIAŁA.

Można argumentować, że niektóre z tych rzeczy istniały, zanim pojawiliśmy się fizycznie, i będą istnieć po Naszej śmierci – z wyjątkiem Naszych ciał. Nasze ciała są całkowicie odrębne i unikalne dla tej płaszczyzny egzystencji i mamy je tylko przez stosunkowo krótki okres czasu w wielkim schemacie rzeczy.

Co za wspaniały prezent!
I Nasze ciała mają ogromną zdolność do przyjemności…

Dlaczego więc czasami wydaje się tak trudno uzyskać dostęp do tej przyjemności w Naszych ciałach?

Możesz odnieść wrażenie, że „utknąłeś w głowie” – umysł nieustannie tworzy, wyrzucając myśl za myślą. (Czy wiesz, że badanie z 2020 roku wykazało, że myślimy średnio po 60 000 myśli DZIENNIE?! A 90% z nich to powtarzające się myśli).

Tak wielu z Nas pragnie przerwy… od myślenia! A jeśli 90% Naszych myśli to powtarzające się pętle. Czy nie nadszedł czas, aby wyrwać się z tych ograniczających wzorców?

Dobrą wiadomością jest to, że mamy najbardziej niesamowite narzędzie do wyciszenia Naszych gadatliwych umysłów i jest ono z Nami w każdej sekundzie każdego dnia.

A to oczywiście Nasze ciała. Powrót do Naszych ciał.

Prawdziwe zanurzenie się w ciele może być również trudne, ponieważ nie tylko zawiera ono Nasze najbardziej błogie przyjemności, ale także Nasz najgłębszy i najbardziej nieprzetworzony ból. Niektórzy z Nas uczą się nawet, jako bardzo małe dzieci, że przebywanie w ciele nie jest bezpieczne.

Wielu z Nas mówi, że Nasze ciała są brzydkie. Za chude, za grube, za niskie, wysokie i tak dalej. Powiedziano Nam również: Przyjemność jest zła, a seks jest grzeszny!

W świecie, który przygląda się Naszym ciałom, trudno jest je pokochać, a nawet polubić.

Tak często doświadczamy Naszych ciał z zewnątrz – innymi słowy, patrzymy na Nasze ciała w sposób, w jaki zakładamy, że świat musi je widzieć.

Ale co się dzieje, gdy doświadczamy Naszych ciał od środka?

Jeśli machasz palcami u stóp w chłodnym, miękkim piasku plaży i kochasz każdą sekundę tego, czy NAPRAWDĘ martwisz się o swoją atrakcyjność?

Prawdopodobnie nie, ponieważ jesteś tak zanurzony w smakowitości swoich palców u stóp, że doświadczasz nawet własnego boskiego piękna promieniującego na zewnątrz w świat, zamiast używać oczu jako miernika.

Jednym ze sposobów, w jaki możesz zacząć uczyć swoje ciało bezpieczeństwa i samoakceptacji, jest połączenie się z przyjemnością – a kiedy jesteś w przyjemności, po prostu żyjesz swoim wrodzonym, zapierającym dech w piersiach pięknem.

Możesz to zrobić tak delikatnie i powoli, jak potrzebujesz.

W końcu Nasze ciała zwykle uwielbiają czułość i troskę.

Może zacznij od dostrajania się do swojego oddechu przez kilka minut każdego dnia. Nie robiąc nic poza byciem obecnym z wdechem i wydechem przez pięć minut.

A może poświęć trochę więcej czasu niż zwykle na poranny prysznic, zauważając i poświęcając uwagę tym częściom swojego ciała, które naprawdę tego potrzebują. Przesuwaj kostkę mydła po skórze lub swój ulubiony żel. (A co, jeśli odkryjesz, że grzbiety Twoich ramion są wyjątkowo wrażliwe, gdy masujesz je mydlaną pianą?!)

Poznawanie Naszych ciał i tego, co je aktywuje, delikatnie, uważnie i przy pomocy współczucia dla siebie, może z czasem doprowadzić do dużych odkryć.

Możesz obudzić się pewnego dnia i stwierdzić, że nie tylko możesz pozostać obecny ze swoim wdechem i wydechem przez kilka minut, ale także możesz wyczuć fale orgazmu rozkoszy wydobywające się na powierzchnię… Przez obojczyki! Albo w zagłębieniach pod kolanami.

To niesamowite, jak szybko ciało może się otworzyć i podzielić się sekretami przyjemności, jeśli otrzyma trochę miłości i uwagi.
Kiedy naprawdę poznamy Nasze ciała i to, co je kręci, mamy jeszcze więcej do zaoferowania Naszemu kochankowi lub kochankom. W tych mniej namacalnych wymiarach: wyobraźni, połączenia duszy i emocjonalnej intymności. Lub po prostu w byciu blisko, bez wstydu, patrząc sobie w oczy, być tak seksownym, otwartym.

Wypróbuj więc różne rodzaje dotyku na swoim ciele własnymi rękami. Na przykład unoszący się dotyk – delikatne muśnięcia, głębokie pieszczoty lub drapanie. Możesz nawet wykazać się kreatywnością dzięki przedmiotom, które znajdziesz w domu! (Wiesz, że możesz używać przyborów kuchennych jako zabawek sensorycznych?)

Nie ma „dobrych” lub „złych” eksploracji własnego ciała. Po prostu słuchaj, co mówi, bez osądzania. Ciało wie najlepiej, co jest dla niego dobre i poprowadzi Cię do następnej fazy ewolucji erotycznej, gdy zaczniesz mu ufać.

Mogą do tego przygotować Cię praktyki tantryczne. Twoje ciało pokocha to wszystkimi zmysłami, a najlepsze jest to, że możesz wykonywać te praktyki w domu, kiedy tylko chcesz. Jestem niesamowicie podekscytowana, aby Ci to pokazać, ponieważ doskonale wiem, jakie cuda się dzieją po takich praktykach.

Dbaj o siebie
Z Miłością
Jess Hatti

1 thoughts on “Powrót do Naszych ciał

  1. Raz na jakiś czas lubię pójść do klubu na imprezę i wyszaleć się tańcząc. Fakt, że jestem gęsto otoczony osobami nieznajomymi rozluźnia mnie i pozwala zrzucić wszelkie blokady i nieprzyjemności dnia codziennego. Kiedy muzyka jest odpowiednio głęboka i hipnotyzująca wpadam w trans, gdzie odbieram moje ciało na każdym poziomie: fizycznym, emocjonalnym, eterycznym…. Dostrzegam każdą myśl, każdą emocję, każde napięcie w mięśniach. Pozwalam sobie na uwolnienie problemów i zgęstnień, bez względu na to w którym miejscu mojego ciała się znalazły. Jest to dla mnie sesja uzdrawiania; porusza mnie to na każdej płaszczyźnie istnienia i przypomina, że do przyjemności i spełnienia można dążyć w każdej chwili i w każdej sytuacji.

    Świetny artykuł i piękne paznokcie 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *